Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti deneyimli Ekip Tesisat ustaları sayesinde herhangi bir yeri kırmadan, zarar vermeden kısa süre içerisinde yapılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bu işlemi yapabilmek için evinizin ya da işyerinizin bazı bölümlerinin kırılması gerekiyordu. Fakat artık bu kadar zahmetli bir işleme gerek yok. Teknolojinin ilerlemesi ile bu işlemi yalnızca saniyeler içerisinde halletmek mümkün hale geldi.

Ekip Tesisat tarafından kullanılan kameralı sistem ile su kaçağını tespit etmek eskisi gibi zahmetli değil. Konu ile ilgili deneyimimizi ve bu alandaki teknolojik gelişmeleri kullanarak su kaçağını kısa süre içerisinde tespit edebiliyoruz. Böylece sorun hem kısa süre içerisinde hem de kolaylıkla halledilebiliyor.
Tecrübeli firmamız yeni teknolojik cihazları kullanarak bu konuda kendini geliştirmeyi başarmıştır. Su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlar kullanıldıktan sonra kaçak olan bölge işaretlenmektedir. Bölgede başka bir sorunun ortaya çıkmaması için ustalarımız işini titizlik ile yerine getirmektedir.

Su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti, günlük hayatta kullandığımız mutfak, banyo gibi yerlere yapılmaktadır. Buralara döşenen tesisat borularında %25 oranında kaçak olmaktadır. Tadilatı yeni bitmiş dairelerin çoğunluğunda bu problem ile karşılaşılabilmektedir. Banyonun tavanında meydana gelen sızıntılar dikkatsiz ya da deneyimsiz ustaların sebep olduğu problemler arasındadır.
Su basıncının 10 bar olduğu borularda eğer basınç testi yapılmazsa ileride büyük problemler ile karşılaşılabilir. Öncelikle kaçaklar damlalar halinde kendini gösterir. Zamanla bu damlalar artış göstermektedir. Banyoda ya da mutfakta bulunan fayansların hiçbirini kırmadan cihaz ile işlemi yapan ustalarımız vakit kaybetmeden çalışmalarına başlamaktadır.
Bu işlem sırasında müşterinin vermiş olduğu bilgiler çok önemlidir. Müşterinin yanlış bilgi vermesi ustayı yanlış yönlendireceği için sorunun kaynağını bulmak zaman alabilir. Ama Ekip tesisat ustaları sorunu bulmak konusunda oldukça kararlı ve sabırlıdır. Soruna yol açan neden ne olursa olsun kameralı kontroller aracılığı ile bulunup problem halledilecektir.
Ekip tesisat personelleri her zaman kaliteye ve işçiliğe önem vermiştir. Yapmış olduğu işlemlerin tümünde başarılı olmuştur. Tespit sırasında yapılacak olan tüm işlemler ustalarımız tarafından planlı bir şekilde yürütülmektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz için her zaman titizlikle çalışılmaktadır.

Cihazla su kaçağı bulma işlemi görüntüleme sayesinde olmaktadır. Görüntüleme mevcut yapıların altında bulunan boruları tespit ederek burada herhangi bir su kaçağı bulduğunda işaret vermektedir. Bu işaret müdahale edilmesi gereken alan hakkında doğru bilgi verir. Elde edilen bu bilgi sayesinde deneme yanılma yöntemi ile alanları kırmadan kısa sürede çözüme ulaşmayı sağlar.

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Bulma Nasıl Olur?

Cihaz kullanımı su kaçağı alanında oldukça yaygındır. Ancak su kaçağı yapısında göre uygulanan bu işlemler değişiklik gösterebilmektedir. Kaçak temiz su olarak adlandırılan hat üzerinde meydana geldiyse ses yani akustik şekillerde denemeler yapılır. Bunun yanı sıra kirli suyu taşıyan alanda yaşandıysa görüntüleme cihazları kullanılmaktadır.

Ulaşılması ve görüntülenmesi kısmen daha zor alanlarda ise daha farklı görüntüleme yöntemleri bulunur. Örneğin küvet gibi gidişatın bilinmediği alanlarda termal kamera yöntemi ile izleme yapılabilmektedir. Her su kaçağının bulunduğu alanda göre yöntemlerin değişiklik gösterdiği görülmektedir. Ekip Tesisat olarak cihazla su kaçağı bulma işlemini kırmadan masrafsız yapmaktayız.

Cihazlı Su Tesisatçısı Fiyatı

Cihaz ile daire içerisinde su kaçağı kontrol eden firmalar bu işlem için ekstra fiyat talep edebilir de aynı zamanda etmeyebilir. Ekip Tesisat firması olarak görüntülenme işlemleri geleneksel kontroller ile kıyaslandığında farksızdır. Aksine kişiyi yormadan doğru yönde işlemler yapılmasını sağlayacaktır. Bundan dolayı herhangi bir görüntüleme işlemi için kişi ya da firmalardan yüksek fiyatlar talep etmemekteyiz.

Dairede Su Kaçağı Kontrolü Neden Önemlidir?

Su kaçağı belirli durumlarda ortaya çıkar ve müdahale edilmediği takdirde akmaya devam eder. Su çıkış noktasını kendinde bulamadığı takdir de alt katta bulunan kişilerin dairesine doğru akışını gerçekleştirir. Genelde banyolarda görülen bu durum farklı odalar için de geçerli olabilmektedir. Peki dairede su kaçağı kontrolü neden önemlidir?

Eğer kişiler başlarına bu tarz bir duvarda kararma ve koku tarzında durum geldiyse ve müdahale etmediyse kendisini daha kötü günler beklemektedir. Geçen günler içerisinde bireylerin eşya ve duvarlarında daha kötüye gidecektir. Her ne kadar duvar temizliği yapılsa da akan su durmadığı için duvar boydan boya daha beter hale gelecektir.

Su kaçağına son vermek için Ekip Tadilat gibi su tesisatı yapan firmalara başvurmak gerekir. Tesisatçıların kontrolleri ve sızıntıyı tespit etmesine göre işlemler tamamlanır ve sorun tamamen ortadan kalkar.

cropped logonum

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir