Banyo gideri açma

Banyo Gideri Açma

Banyo Gideri Açma İşlemleriniz İçin Ekip Tesisat Aralıksız Hizmetinizde.

Banyo gideri açma işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili internet üzerinden birçok araştırma yapılmaktadır. Ekip Tesisat tecrübeli ustaları sayesinde bu sorunu kolaylıkla halledebilmektedir. Ustalarımız bu konuda titizlik ile çalışarak sorunu kısa sürede çözmektedir. Tıkanıklığı açma yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntem pompalama işlemidir. Alaturka tuvaletlerde uygulanan pompa işlemi ile klozetler uygulanan pompa işlemi birbirinden farklıdır.
Banyoda tıkanıklığı gidermek amacı ile alaturka tuvaletlerde kullanılan pompa yöntemi uygulanmalıdır. Tıkalı olan giderde hiç açık yer kalmayacak şekilde pompayı yerleştirip giderin kısa sürede açılması sağlanmaktadır. Eğer giderin tıkanmasına sebep olan cisim yakın bir yerde ise ustalar işleme başladıktan kısa bir süre sonra sorun halledilecektir.
Pompalama işleminden bir sonuç alınmazsa diğer banyo gideri açma yöntemi olan tel ile açma kullanılmaktadır. Telin kancalı tarafı gidere sokularak titizlikle tıkanıklığa sebep olan cismin çıkarılması sağlanmaktadır. Kola, gazoz gibi içerisinde asit bulunan ürünler aracılığı ile de bu sorundan kurtulmak mümkündür.

Banyo Gideri Neden Tıkanır?
Ustalarımız gider borusuna ya da banyonuza herhangi bir zarar vermeden işlemi gerçekleştirmektedir. Borunun içerisinde bulunan tıkanıklığa sebep olan cisimlerin temizlenmesi işleminden sonra giderden bolca su dökülür. Ustalarımız temiz çalıştığı için banyonuz size sağlam bir şekilde teslim edilir. Tıkanıklık sorunu halledildikten sonra müşterilerimize konu ile alakalı bilgi sağlanmaktadır.
Banyo gideri açma fiyatları tıkanıklık sebebine ve açma işlemine göre farklılık göstermektedir. Fiyat kullanılan malzeme ve yapılan işleme göre belirlenmektedir. İşleme başlanmadan önce size fiyat ile alakalı bilgi verilmektedir. Ekip tesisat ekipleri her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Banyo giderinin tıkanmasının birçok sebebi olabilir. Bu sebepleri maddeler halinde sıralayabiliriz;
En sık rastlanan sebeplerden bir tanesi banyo giderinde kılların birikmesidir.
Gidere giren katı sabun atıklarının da zamanla orada birikmesi tıkanmaya yol açabilir.
Eğer klozet ve banyo gideri yakın bir noktada bulunuyorsa, klozet tıkandığı zaman banyo giderinin de tıkanmasına yol açacaktır.
Bazen usta hataları da tıkanmaya yol açabilmektedir.
Ustalar gider borusuna uygun olacak şekilde eğim vermezse gidere giren sunun akması zorlaşacaktır. Deneyimsizliğin ya da bir anlık dalgınlığın sonucunda gereken eğim verilmezse tıkanıklık yaşanması muhtemeldir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir