Ümraniye Su Tesisatçısı

Ümraniye Su Tesisatçısı

Ümraniye Su Tesisat Tamiri

Binalarda ve müstakil alanlarda Ümraniye musluk tamir başvurularınızı gider su tesisatı iç takım değişimleri ile beraber yapabilirsiniz. Temel bir gereksinim olan su kullanımını hem tuvalet ihtiyaçlarınız hem de diğer alanlarda bütünsel bir duruma işaret eder. Kullanılan sistemlerin teknik açıdan sorunla karşılaşması halinde anında hızlı müdahale yapılmaktadır.

Ümraniye-su-tesisatçısı

Klozet Arıza Nedenleri

Klozet tıkanıklıkları ve iç sistem arızaları farklı kategorilerde değerlendirilmesi gereken konulardır. Ekip Tesisat ’tan alacağınız hizmetlerde hem tıkanıklık açma hem de iç takım değişimi taleplerinizi karşılıyoruz.

Klozetlerdeki iç mekanizma arızalarında markanın kendisinden kaynaklı sorunlar olabilir. Bazı üretim hataları ev ve iş yerlerinde kullanılan sistemlerde otomatik sorun doğurabiliyor. Bunu başlangıçta genel kullanıcılar anlamakta zorlandığı için ilerleyen dönemlerde arıza olabilir. İstisna durum olması haricinde şu etkenlere bağlı olarak klozet yapısında sorunlar görülebilir:

 • Deprem gibi durumlarda bina tesisat yapısının genelinde arızalar olacağı için klozetlerde sorun olabilir.

 • Kırılan parçalar vs. nedenleri dışarıdan gelen sert müdahale nedeniyle olabilir.

 • Yenilenecek bir sistem varsa klozet iç takım tamiri hali hazırdakini iyileştirerek ilerlemek açısından avantaj sağlayabilir.

 • Yanlış klozet kullanımı mekanizmanın genel işleyişi hakkında sanılandan daha fazla soruna neden olabilir.

 • Klozet üzerine ve iç kısmına katı maddeler doldurmak, beton dökmek gibi etkenler mekanizmaya zarar verecektir.

 • Klozet iç kısmındaki bağlantı sistemlerinin üzerine baskı yapacak maddeler eklemek, yüksek sıcaklıkta bir oluşum varsa zarar nedenidir.

 • İç mekanizmanın kendisinde kullanılan malzeme dayanıksız özellikteyse kısa sürede hasara neden olabilir.

Ümraniye Su TesisatçısıSifon Değişimi İç takım tamiri Nasıl Yapılır?

Sifonların çeşitlerine göre değişim aşamaları da farklılaşabilir. Klozet yapısının aşaması olarak da bilinen bu kısımlarda sifon değişimi esnasında mekanizmanın çeşitleri dikkate alınır.

 • İçerisinde su olan sistemlerde herhangi bir işlem yapılamayacağı için klozetin öncelikle içi boşaltılmalıdır.

 • Hazırlanan yeni malzemeler ardından çıkarılan arızalı sifon mekanizmasının yerine yenisi takılır.

 • Boşaltma takımında arıza varsa spiral hortum bağlantı yerinden çıkarılarak işlemler devam eder.

 • Çekmeli sifon butonu sisteminde iç mekanizma vanadan kapatılan su ardından düzeltilir. Genellikle vana ile sifon sistem bir arada yer alır.

 • Conta kontrol edilir ve gevşeme olan alanlar varsa yenisiyle değiştirilerek sağlamlaştırma işlemleri yapılmaktadır.

 • İşlem uzunluğu açısından basmalı sifon değişimi ve gömmeli sifon değişimleri değişken bir süreç oluşturabilir. Bu konuda en net talepleri Ekip Tesisat firmamızı doğrudan arayarak öğrenebilirsiniz.

Ümraniye Su Tesisatçısı Klozet Tamiri ve Değişimi

Bir ayrım yapmak bakımından her arızada bütünüyle klozet sisteminin değişimi gerekmeyebilir. İç takım sistemlerinin bütünüyle yenilenmesi gereken zamanlar artık mekanizmadan alınacak verim düştüğünde olur. Bu durumun tespiti için teknik değerlendirme yapılması gerekmektedir.

Rezervuar değişimi gereken hallerde delik kısımlarının kontrolleri önemli aşamalardan biridir. Montaj işlemlerinde bu alanlarda bölgesel bir hasar varsa iç takım haricinde bu bölgeye yoğunlaşılır. Dolayısıyla klozet rezervuar iç takımı tamiri yerine conta odaklı ve klozetin görünür kısmıyla alakalı bir durum söz konusudur.

Conta vidalarının gevşeme nedenlerine bakmak gerekirse, uzun süreli kullanımlarda yaygın görülmektedir. Ayrıca aşırı nemli kalan havasız banyo ve tuvalet bölümlerinde vida hasarlarına sık şekilde rastlanır. Bu açıdan havalandırma deliklerini mutlaka açık tutmalı ve küfleri engelleyen bir ortam oluşturmalısınız.

Su bağlantılarının sağlıklı şekilde yapılması klozet sisteminin en önemli kısımlarından biridir. Ekibimiz bunu sorunsuz şekilde yerine getirerek uzun yıllar boyu sorunsuz bir kullanım oluşmasını sağlar.

Gömme Sifon Akıntı

Gömme sifonlarda oluşan yaygın sorunlardan biri akıntılardır. Klozetin alt kısımlarından akıntı varsa suyun geldiği ana kısım klozet vanaları ve mekanizma değerlendirmesi yapılır. İç takım değişimi gerekmediğinde genellikle klozete su veren kısımlardaki bağlantılar incelenir. Bu durum genellikle kendiliğinden belli olan hal alması yanında gizli şekilde de görülebilir.

Gizli su sızıntılarının oluşması vana harici iç sistemdeki arızalara bağlı görülmektedir. Sorunun kökten çözümünün yapılması için açılıp kale rezervuar iç takım tamiri odağında süreç devam eder. Su bağlantılarının doğru şekilde gerçekleşmesi adına ürün seçimlerinde marka ayrıntıları dikkate alınmaktadır.

Klozet Su Almıyor

Klozet su almaması vanadan su gelmemesi kaynaklı olabileceği gibi iç mekanizmada kırık, parçalanma, sökülme gibi detaylar olabilir. Klozet su almamasının temelinde suyu klozete ileten parçalar varsa bunlar değiştirilmektedir.

 • Bina sisteminde sorun varsa klozetlere su taşınmayabilir.

 • Aksama iç parçadaki gevşemeye bağlıysa vidalar sıkıştırılarak çözüme ulaşılır.

 • Vitra rezervuar iç takımı tamiri su alınmaması haricinde yedek parçaların orijinalliği ile de doğrudan alakalıdır.

Klozetin su almaması durumu klasik tuvaletlerde sifon bölümünden su gelmemesi ile görülebilir. Yani klozetteki sorun bir anlamda daha fazla olacaktır. Su giderinin tıkanması daha açıkta bir koku ve kirlenme nedeni olabilir.

Klozet Tıkanması ve İş Yerlerine Zararları

Bir iş yerinde klozet tıkanması ortamda kötü koku oluşmasına neden olacaktır. Bu sorunun acil şekilde çözümü için klozet tamir merkezimiz gereken müdahaleleri yapacaktır. Kötü koku olan bir iş yerinde kimse alışveriş yapmak istemez. İzlenim açısından da yeniden gelinmemesi gereken bir alan algısı olacaktır. Fakat oluşan sorunun önceden tahmin edilmesi olasılıkları engellemede fayda edecektir.

 • Klozet içerisine suda erimeyen ve sistemi tıkayacağı belli olan bir malzeme dökülmemelidir.

 • Oluşan tıkanıklıklarda kapak kapalı şekilde suyu gidermelisiniz. Eğer etrafa yayılacak gibi duruyorsa bu gibi hallerde kapıları kapatarak mağaza kurum içine girişi önlemeye çalışmalısınız.

 • Firmanızın olumsuz etkilenmemesi için tabela ve geçici süre kapalıyız yazısı yazabilirsiniz.

 • Vitra klozet iç takımı tamiri yapılırken süreç bitene kadar tıkanıklık alanlarının sınırlandırılmasına önem veriniz.

 • Bir banyo klozeti kullanımı esnasında gereken bilinçlendirme yapılmalı ve kuralların önemi konusunda bilgi sağlanmalıdır.

Rezervuar Boşaltma Sorunları

Klozetin akıtma sorunları varsa rezervuar kısmında boşaltma kaynaklı bir durum söz konusudur. Kapağı açılan rezervuar içerisindeki su akıntısına neden olan musluk kapatılarak işlem başlamaktadır. Sifondaki suyu tamamen akıtmanızın ardından içerideki sistemi sökerek devam edilmektedir. Yerinden sökülen boşaltım sistemleri yerine yenisi yerleştirilmeden önce gereken mekanizme vida vs. kontroller yapılmalıdır.

En alt kısımdaki conta değişimine rağmen devam eden sorunlarda diğer bölümlerin kontrollerine geçilebilir.

Bozuk Sifon Montajı

Yeni bir klozet takımı alıyorsanız tamir işlemlerinden daha farklı bir durum vardır. Sifon değişimi kökten gerektiğinde veya ürünü ilk kez alanlar için kullanılan yeni montaj işlemlerinde teknik destekle çözümler sunuyoruz. Kırılmaz rezervuar iç takım tamiri ile sifonlarınızın uzun yıllar dayanıklı şekilde devamını sağlayabilirsiniz.

Sifon Değişim Ücretleri

Birtakım kriterlere göre değişen şekilde sifonların fiyatları çeşitlenmektedir. Tamir işlemleri ile kökten değişim gerektiren durumlar farklılaşabilir. Sizlerden gelen taleplere göre bu oluşum sürdürülebilir. Değişimlerde marka klozet iç takım özellikleri ana materyal ve tasarım anlamında değişebiliyor.

Sifonlarda gömme sifon ve alaturka tuvalet sifonları tesisat anlamında farklılık barındırıyor. Dolayısıyla karmaşık sistemlerde fiyatlar daha çok olacaktır. Alaturka tuvaletlerin üst kısımlarındaki çekme panelleri iç değişiminde bazen ekstra tamir ücretleri de devreye girebilir.

Sifon hazırlıkları esnasında gömme sifon değişimi yapılmadan önce gereken sistem hazırlıkları sağlanmaktadır. İşlemlerimizi belirli bir rutin ve hizmet prensibi ile sürdürmekteyiz. Oluşan durumlardan en az zararla çıkılması adına sorunu çözüm süreçlerinde size gereken destekleri vermekteyiz.