Şişli Fulya Su Kaçak Tespiti

 

Şişli Fulya’de duvar kırma işlemleri yapılmadan su kaçak tespiti hizmeti almak istiyorsanız, günün hangi saati olursa olsun bizi arayabilir hizmet alabilirsiniz. Şişli Fulya’de su kaçaklarını akustik dinleme su kaçağı tespit cihazı ve ısıya duyarlı termal kamera su kaçağı tespit cihazı ile görsel olarak belirleyerek nokta kaçak tespitini anında yapıyoruz. Sıcak su, soğuk su sıhhi tesisatlarındaki, kalorifer tesisatlarında ve pimaş boru tesisatlarındaki su kaçaklarını bulmaktayız.

Fulya Su Kaçak Tespiti

Şişli Fulya Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Dünya’da su kaçak bulma yöntemi için üç yöntem uygulanmaktadır. Birinci olarak Türkiye’de de eskiden beri kullanılan geleneksel yöntem su sızıntısını alt kattan veya mevcut su kaçağının olduğu dairedeki belirtilerden yola çıkarak tahmini en yakın yerden kırarak su kaçağının olduğu yeri (boruyu) bulmaya çalışmaktır. Bu su kaçağı tespit yönteminin en büyük dezavantajı ev içerisinde çok fazla kırım oluşturmasıdır ve bu su kaçağı tespit yöntemi ev sahiplerinin doğal olarak hoşuna gitmeyen bir durumdur.

İkinci yöntem ise geleneksel su kaçağı tespit ve tamirine göre çok daha etkili olan ve bizim de kullandığımız akustik su kaçağı dinleme cihazı ile su kaçaklarının bulunmasına yönelik olan çalışmadır. Bu tür cihazlarla yapılan dinleme, basınçlı su tesisatlarında su kaçak noktasının duvarın içinde veya zeminin altındaki oluşturduğu titreşimin ve çıkardığı sesin akustik dinleme cihazı ile dinlenerek bulunması yöntemidir.

Üçüncü yöntem, Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılan ve bizim de kullandığımız, Türkiye’de pazara yeni giren termal kameralar ile su kaçağı tespiti yöntemidir. Termal kamera sıcaklık farkına bağlı olarak bir klasik kamera gibi çekim yapan, ancak görüntüyü hem normal hem de termal görüntü olarak veren cihazlardır. Burada kanalizasyon pis su kaçakları, kalorifer su kaçakları, yerden ısıtma tesisatlarındaki su kaçakları, su tesisatı kaçakları, çoğu çatı teras balkonlardan alt kata sızan yağmur sularının tespitinde, kazan, boyler yalıtım problemlerinin tespitinde, binalardaki ısı kaçaklarının tespiti ve daha birçok yerde kullanılabilir. Aynı zamanda termal kamerayı kalorifer petek tıkanıklıklarının tespitinde ve kalorifer petek temizliğinde etkili olarak kullanmaktayız.

Fulya Su Kaçak Tespiti

Müşteri Memnuniyeti ve Teknolojik İmkanlar

Yukarıdaki konu ile alakalı makalemizde de belirttiğimiz üzere müşterilerimizin memnuniyeti ve hasarsız olarak su kaçağı sorunlarından kurtulmaları için su kaçağı tespiti ve tamirinde yılların tecrübesinin yanında akustik dinleme su kaçağı tespit cihazı ve termal kameralı su kaçağı tespit cihazı gibi teknolojinin tesisat tamiri konusunda bizlere sunmuş olduğu bütün teknolojik imkanları sonuna kadar kullanıyoruz.

Su Kaçak Nedenleri

Evimizde Su Kaçağı Neden Oluşur?

Şişli Fulya’da yaşanan su kaçaklarının en yaygın başlıca nedenlerini sıralarsak;

  • Su basıncının yüksek oluşu

  • Tesisatta uygun boru çapının kullanılmamış olması

  • Düşük kaliteli malzeme kullanımı

  • Kullanılan tesisat malzemelerinin nakliye veya tesisatın yapımı esnasında almış olduğu darbeler sonucu oluşan kılcal çatlakların zamanla büyüyerek su kaçırması

  • Kalitesiz dikkatsiz işçilik

  • Daha önceden yapılmış tamirat faaliyetleri sırasında başka yere zarar verilmiş olması, yani kaş yaparken göz çıkaranların yapmış olduğu dikkatsiz özensiz tamiratlar