Çengelköy Petek temizliği

Çengelköy Petek temizliği

Çengelköy Petek temizliği  işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir. Su tesisatı firmaları petek temizliği işlerinizde çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacına cevap verebilecek seviyededir. Bu sebeple Çengelköy petek temizliği ya da kombi tesisatı temizliği yaptıracağınızda bu işi yapmaya çalışan kombi bakım firmalarından daha çok tesisat firmalarını tercih etmeniz gerekecektir. Kombi bağlantılarından sonra ısıtma sistemini ilgilendiren tesisat, boru ve bağlantı elemanlarında uzmanlık gerektiren bölüm tesisat ustalarını ilgilendirmektedir. Isınmada yaşadığınız sorunlar petek temizleme işlemleriyle çözülmediğinde sorunun ana kaynağına inilmesi gerekir. Bu konuda bilgi birikimi olmayan firmaların, bu tarz işlere soyunmaları sektörün büyümesinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.
 • Petek temizleme bir çoğumuzun bilmediği veya gözardı ettiği çok önemli bir bakım hizmetidir. Petek temizliği düzenli olarak her yıl düzenli olarak uzman tesisatçı tarafından yapılmalıdır.
 • Petek yıkama ve temizlemesi düzenli yapılmayan ev ve işyerlerinde ısı kaybı %30 düşerken ısınma giderlerinizde %30 oranında artmaktadır. Isınma giderlerinize yansıyan bu durum yüzünden farkında olmadan bakım maliyetinin 10 katı daha fazla para öderseniz.
 • Her sene düzenli olarak petek yıkama ve temizleme bakımlarını mutlaka yaptırınız. Bu bakımlar yapılırken aynı zamanda ısınma tesisatında herhangi bir problem, kaçak, su basıncının düşmesine neden olan bir problem varsa aynı zamanda tespit etme imkanıda doğar.
 • Uzman tesisatçı ekibimiz ile tüm petek bakım ve temizleme işlemleriniz özel cihazlarımız ile detaylı bir biçimde yapılır. Temizleme işleminden sonra petekleriniz sıfır alınmış durumda ilk günkü gibi kullanıma hazır hale gelir.

Çengelköy Petek temizliği

Cengelkoy Petek temizligi
Petek ve Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?
Bu soruya cevap vermeden önce petek temizliğinin bir bakım çalışması olduğunu belirtmeliyiz. Petek ve tesisat temizliği yapılırken, asit içeriği olmayan kimyasal ve makine kullanmak şarttır. Petek temizliği için makineyi kombi tesisatına bağlarken evdeki en doğru noktanın seçilmesi gerekir. Bağlantının doğru yapılması evin kirlenmesini önleyip, dışarıya atılacak tortu ve kireç parçalarının uzun yol almasını engelleyecektir. Genelde bağlantı için tercih edilen bölgeler kombinin altı ya da banyodaki havlupan vanalarıdır. Kullanılan makinenin hava ve suyla çalışması en önemli konulardan biridir. Kalorifer borularının hacim olarak küçük olduğu ısıtma tesisatlarında, sıkıştırılmış hava ve su, radyatörün içerisine girdiği anda geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin dibine oturmuş tortuları bir anda havalandırarak sistemden dışarı atmayı sağlayan makineler 2 ila 3 bar arası çalışmaktadır. Çıkış borusundan temiz su gelene kadar petek temizleme işi sonlandırılamaz. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra, kalorifer tesisatının büyüklüğüne göre bazik özelliğe sahip koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlanıp peteklerin havası alındıktan sonra sistemi çalıştırabilirsiniz.

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?
 1. Daha önce yaşamadığınız ısınma problemlerini yaşıyorsanız eğer petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Yani ısınma problemlerinde peteğinizin üst bölgesi ısınıyor fakat alt bölgeleri ısınmıyorsa petek temizliğine ihtiyaç duyulduğu gözlenmektedir.
 2. Ekip Tesisat, petek temizliği konusunda sizlere hizmet vererek ısınma problemlerinizin önüne geçebiliriz.
 3. Isınma sıklığına göre değişiklik gösterebileceği gibi, daha öncelerinden yola çıkarak eğer faturalarınızda daha yüksek miktarlar gelmekteyse petek temizliği konusunda profesyonel bir destek almanız gerekebilir.
 4. Eşit şartlarda olmanıza rağmen diğer tanıdıklarınızdan daha fazla fatura ödemekteyseniz,
 5. Peteklerde kısmı ya da geç ısınma problemleriniz varsa,
 6. Kombiden her hangi bir beklenmeyen ses geliyor ve arıza veriyorsa,
 7. Kombi bakımlarını yaptırmanıza rağmen halen ısınmakta verim alamıyorsanız,
 8. Eğer ki kombi filtresini çıkardığınızda toz ve çamurla karşılaşmaktaysanız,
 9. Peteğin vanasından su kaçırdığını ve bu sızan suyun paslı olduğunu görüyorsanız,

Mutlaka firmamızla irtibata geçin