Çakmak su Kaçağı Tespiti

Çakmak Su Kaçağı Tespiti

Birleşim yapıldığında tam olarak ısıtılmadan birbirine geçirme hatası genellikle yapılan hatalardan biridir. İki boru arasına belli oranda girmediği için belirli bir süre sonra açılma yapabilir. Bir diğer su sızıntısı sorunu ise kaynak yapılırken, araya taş veya benzer maddelerin girmesidir. Bu nedenle ileride basınç olduğunda boru yavaşça su sızıntısı oluşturabilir. Günümüzde, termal kameralar sayesinde su sızıntısının yerini bulmak daha da kolaylaşmıştır. Termal kameralar, su borularındaki sızıntı problemlerinin sağlıklı bir şekilde çözülmesinde büyük öneme sahiptir. Bu cihazlar, zeminin altındaki patlak noktayı tespit etmek için zeminin röntgenini çeker. Müşteriler genellikle daha net sonuçlar görmek ister.

Çakmak Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Şirketimizdeki profesyonel tesisatçılar tarafından sıkça sunulan hizmetler arasında su sızıntısı tespiti de yer almaktadır. Su tesisatı, birçok farklı sorunun ortaya çıktığı bir alandır. Ancak su tesisatının günlük hayatta önemli bir yeri olduğundan dolayı bu sorunlar bireyler için zorlu süreçlere neden olabilir. Su borularında meydana gelen bazı hasarlar gibi sorunlar, bireylerin sıklıkla karşılaştığı problemler arasındadır. Ancak su tesisatı sorunları içinde en tehlikeli olanlarından biri su sızıntısı sorunlarıdır. Özellikle su sızıntısı sorunları zamanında tespit edilmediğinde yüksek maliyetli onarımlara neden olabilen sorunlardan biridir.

Çakmak Su Kaçağı Tespit İşlemi Nasıl Yapılır?

Su sızıntısı bulma işlemi, bireylerin en çok ihtiyaç duyduğu işlemlerden biridir. Ancak aynı zamanda su sızıntısı tespiti işlemi, bireylerin en çok endişe duyduğu tesisat işlemlerinden biridir. Bunun nedeni, su sızıntısı tespiti ve onarımı için duvarların kırılması ve yeniden onarılması gerekliliğidir. Su sızıntısı tespiti işlemi sırasında ortaya çıkan dağınıklıktan endişelenen bireyler için günümüzde farklı alternatifler bulunmaktadır. Termal kameralar sayesinde, duvarları kırmadan su borularının durumu profesyonel tesisatçılar tarafından kolayca incelenebilir.

Çakmak Su Kaçağı Tespiti İçin Fiyatlar Ne Kadar?

Fiyatlar Kaçağın durumuna ve harcanan zamana göre değişiklik gösterir.

Su sızıntısı tespiti için öncelikle sıcak su hattı ve soğuk su hattı ayrılır. Su saati girişine bir körtapa takılır. Su basıncı, su sızıntısının durumuna bağlı olarak 15-20 bara kadar yükseltilebilir. Basınçlı su, su tesisatındaki sızıntıda ses çıkartır. Bu ses, su sızıntısı dinleme cihazı ile dinlenir ve su sızıntısının olduğu yer tespit edilir. Böylece su sızıntısının yerine ulaşılır. Su sızıntısı olan yeri keseriz. Kaynak makinesi ile tesisat kaynağı yapılır ve işlem tamamlanır. Su sızıntısı tespiti için kullanılan cihazların yüksek kalitede olması önemlidir.

Çakmak Su Kaçağını Bulma

Termal kamera, sistemdeki ısı farklarını görsel bir şekilde kullanıcıya sunarak gözle görülmeyen sıcaklık değişimlerini ortaya çıkarır. Sıva altına döşenen su borularında sıcak su sızdıran yerde ısı farkı oluşur. Termal kameralar genellikle sıcak su tesisatları, kalorifer tesisatları ve izolasyon sorunu yaşanan bölgelerde kullanılır. Eğer su sızıntısının termal kamera ile bulunmasını istiyorsanız, Su Kaçağı Tespiti konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilinmeyen kaynaklardan gelen su sızıntılarıyla uğraşmak, sızıntıyı bulup tamir etmek oldukça zor bir iş olabilir. Bazen bu sorun o kadar karmaşık hale gelir ki her yeri kazımanıza rağmen sonuç elde edemezsiniz. Termal kamera ile su sızıntısı bulma işlemi genellikle merkezi sistem ısıtmalarda ve kalorifer tesisatlarında daha etkilidir.

Cihazlar ile Kaçak bulma

Çakmak Su Kaçağı TespitiÇakmak Su Kaçağı Tespiti

Çakmak Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Termal kamera sadece ısıya duyarlıdır ve su sızıntısını ısınmış su olmadan tespit edemez. Ayrıca yerden ısıtma sistemlerinde her yer ısındığı için su sızıntısı fark edilmeyebilir. Bu durumu çözmek için zemini soğutmak ve sadece kaçak olan hattı çalıştırmak gerekebilir. Bu nedenlerle termal kamera ile yapılan işlem uzun sürer ve zahmetlidir. Evlerde banyo yapmak, su içmek veya genel temizlik için kullanılan su tesisatlarında çeşitli nedenlerle arızalar ve sızıntılar meydana gelebilir. Özellikle borulardaki aşırı delikler sonucunda ev veya diğer yapıların alt katlarında su taşmaları oluşabilir, bu da olumsuzluklara yol açabilir.

Çakmak Noktasal Su Kaçağı Tespiti

Sağlık ve güvenlik açısından bu olumsuz durumları ortadan kaldırmak için konusunda uzman bir firmadan yardım almak önemlidir. Firmamız, acil su sızıntısı tespiti hizmetini sunarak uzman ustalarıyla olumlu sonuçlar elde etme konusunda kendini kanıtlamıştır. Dürüst ve titiz bir çalışma prensibiyle hareket ediyoruz ve kuruluşumuzdan bu yana bu şekilde çalışmaktayız. Bu sorunun mümkün olan en kısa sürede çözülmesi büyük önem taşır. Eğer binanızda veya iş yerinizde su sızıntısı problemiyle karşı karşıya kaldıysanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz adresinize yarım saat içinde gelecek ve su sızıntısını kısa sürede tespit edip çözecektir. Acil su sızıntısı tespiti hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.