Çakmak petek temizliği

Çakmak petek temizliği şirketi olarak uzun süredir petek temizliği hizmeti sunmaktayız. Bu uygulamanın tanımını yapmak isterim. Petek temizliği, petekleri sökmeden cihaz ve ilaç kullanarak kombi sonrası kalorifer petek tesisatının tamamının temizlenmesidir.

Çakmak petek temizleme servisi, kombi petek temizliği için tek bir noktadan petekleri sökmeye gerek kalmadan temizlik yapmaktadır. Çakmak’da petek temizliği hizmeti profesyonel makinelerle gerçekleştirilir.

Çakmak Petek Temizliği ile Neden Petek Temizliği Yapılmalıdır?
Peteklerin içinde zamanla kireçlenme, tortu birikimi gibi olumsuz etkenler meydana gelir. Bu durum ısınma sorununa neden olur ve daha fazla yakıt tüketimine yol açar. Peteklerin içindeki suyun dolaşımı engellendiğinde ise ısınma sorunu ortaya çıkar ve petek temizliği gerekliliği doğar.

Çakmak petek temizliği

Ümraniye Çakmak Petek Temizliği

 • Eğer aynı şartlarda komşunuz iyi ısınıyorken siz ısınmıyorsanız,
  Peteklerin alt kısımları soğuk, üst kısımları ılık ise,
  Petekler homojen bir şekilde ısınmıyorsa,
  Kombi sık sık arıza veriyorsa,
  Faturalar yüksek geliyorsa,
  Kombi derecesini yükseltmenize rağmen ısınmıyorsanız,
  Siz kombinizi ne kadar yüksek derecede çalıştırırsanız çalıştırın eviniz yeterince ısınmayabilir. Petek yüzeyleri çamurla kaplanmış olabilir, petek kanalları daralmış olabilir veya başka nedenlerden dolayı sıcak suyun ısıtmayı sağlayamaması gibi sorunlar olabilir. Çakmak petek temizliği servisi olarak tüm bu olumsuz durumu cihaz ve kimyasal kullanarak ortadan kaldırıyoruz.

Bu durumu yaşayan kişiler mutlaka petek temizliği işlemi yaptırmalı ve peteklerdeki tıkanıklıkları temizletmelidir. Buna dikkat edilmezse, peteklerin içindeki suyun yeterli dolaşımı sağlanamayacak ve ısınma sorunu yaşanacaktır.

Radyatör temizliğinde kullanılan kimyasal ilacın temizlikten sonra tesisatta kalmasına dikkat etmek önemlidir. Eğer tesisatta kimyasal ilaç kalırsa, kombinin basınç değeri yükselebilir ve kombi düzeni bozulabilir. Çakmak petek temizliği servisi çalışanları, bu soruna yol açabilecek püf noktalarını iyi bilmekte ve kaliteli ve sorunsuz hizmet vermektedir. Radyatör temizleyici olarak adlandırılan kimyasal ilacın markası belli olmayan piyasa malı ürünlerden olmamasına dikkat edilmelidir.

Eğer peteklerin üst kısımları ısınıyor, alt kısımları ise soğuk kalıyorsa, tesisata yeterli özen göstermediğinizi anlayabilirsiniz. Petekler yeterince ısınmıyorsa, kalorifer tesisatındaki suyun yeterli dolaşım yapmadığı düşünülmeli ve cihazla, kimyasal ile petek temizliği yaptırılmalıdır.

Peteklerin ısıtmaması, peteklerin ters bağlantı sorunundan, tıkanmış tesisata kadar çeşitli sorunlardan kaynaklanabilir. Bu sorunları yerinde tespit etmek önemlidir.

Çakmak Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği için bir tesisatçı çağırarak cihaz ve özel kimyasallar kullanarak hemen petek temizleme işlemi yaptırmalısınız. Böylece petekler yerinden sökülmeden temizlenir ve ısınma sorunu yaşamazsınız, yakıt masraflarınız artmaz.

Isınma problemlerinin %95’i tıkanıklıklardan kaynaklanır. Bu nedenle petek temizliği önemlidir ve petekler yerinden sökülmeden yapılmalıdır. Ayrıca kombi filtrelerinin temizlenmesine ve gerekiyorsa değiştirilmesine dikkat etmek gerekmektedir. Bu işlemleri özel cihazlarla yapabilen firmalardan destek almanız önemlidir.

Radyatör temizliğinde kullanılan kimyasal ilacın markasını sormak, alacağınız hizmetin içeriğini, yöntemini ve nasıl yapılacağını bilmek önemlidir.

Petekler yerinden sökülmez.
Çevre kirletilmez ve ön hazırlığa ihtiyaç yoktur.
Cihaz tek bir noktadan bağlanarak kombi sonrası tüm tesisat ve petek iç yüzeyleri temizlenir.
Petekler tek tek temizlenir.
Petek havaları alınır.
Petek ısı ayarları yapılır.
Kombi filtresi temizlenir.
Kombi çalıştırılıp petek ısıları kontrol edilir.
Günümüzde petek temizliğinin bilinirliği artmakta ve uygulama alanı günden güne genişlemektedir. Doğru şirketlere petek temizliği yaptıran insanlar kışı daha konforlu ve sıcak geçirecektir. Çakmak petek temizliği servisi olarak bu hizmeti sunan ve sevdiren bir şirket olduğumuzu gururla söyleyebilirim.

Eğer uzun süredir tesisat temizliği yaptırmadıysanız, kalorifer petek temizliği cihazı ve kimyasalı kullanılarak yapılan bu uygulamayı kolayca alabilirsiniz. Çakmak petek temizliği servisi ile iletişime geçerseniz, kombi sonrası tüm petekler ve tesisat temizliği yapılmış olacaktır.