Bulgurlu Petek Temizleme

Bulgurlu Petek Temizleme Yerden ısıtma sistemleri, kış mevsimi öncesinde temizlik ve bakım işlemlerine tabi tutulmalıdır. Bu tür sistemlerde borularda tortulaşma meydana gelir ve bu nedenle borular içinde kireçlenme ve çamurlar oluşur. Bu durum, borulardaki suyun akışını zorlaştırarak ısı alışverişini engelleyebilir. Profesyonel ekibimiz, yerden ısıtma sistemlerinin temizliği için özel makine ve kimyasallar kullanmaktadır.

Petek temizleme işlemi, yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. İlk olarak, tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Makine yardımıyla gerçekleştirilen bu yıkama işlemi, çamurlaşma ve tortuları tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanımını gerektirir.

Bulgurlu Petek Temizleme

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizlemekteyiz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizlemekteyiz. Boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmamasını sağlayan bu işlem, ayrıca kimyasalla da yapılabilmektedir. Özel kimyasal, borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok etmektedir. Rem-ar tesisat radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şu an kampanyalıdır. 120 metrekareye kadar olan alanlar için sabit bir fiyat belirlenmiştir.

Her sene radyatör temizliği (bakımı) yaparak yüksek ısı elde edebilirsiniz. Bu sayede kombiden yüksek ve yeterli verim almak mümkündür, yaklaşık %30 yakıt tasarrufu sağlanabilir.

Bulgurlu Petek Temizleme

Petek temizliği zamanı geldiğinde, peteklerin alt kısımlarının soğuk olması belirtiler arasında yer alır. Özellikle son radyatörün, yani kombiye en uzak olan peteğin alt kısmını elle yoklayarak üstüne bakmak bu durumu tespit etmek için yeterlidir. Peteklerin içindeki partikül, çamur ve çeşitli maddeleri temizlemek için kaliteli bir kimyasalla peteklerin içi temizlenmelidir.

Petek temizliği işleminin içeriği kadar fiyatları da önemlidir. Ucuz olan her zaman kaliteli olmayabilir. Verilen ucuz paranın karşılığına dikkat etmek gerekir.

Petek temizliği yaptıracağınız firmada aramanız gereken özellikler ise firma büyüklüğü, hizmet verdiği alan, kullandığı personel ve temizleme işlemi için kullandığı ekipmanlardır. Petek temizliği, kış aylarında soğuklardan korunmak ve sağlıklı kalmak için mutlaka yaptırılması gereken bir tesisat işlemidir.

Petekleri kendiniz tam anlamıyla temizleyebilmek için, petekleri yerinden sökerek içlerini yıkamanız gerekir. Ancak bu işlemi yapmadan önce peteklerin içindeki suyu boşaltmanız gerekmektedir. Petekleri uygun şekilde yerleştirdikten sonra ise kombiden su vanasını açarak peteklerin içlerine suyun dolmasını sağlamalısınız.