Acıbadem Su Kaçağı Tespiti

Ünalan Su Kaçağı bulma

Ekip Tesisat olarak firmamızın vermiş olduğu hizmet başlıkları aşağıdaki gibidir. Hizmet başlığının üzerine tıklayarak o konu hakkında daha detaylı bilgi alabirsiniz. 7 gün 24 saat müşteri hizmetleri ve teknik destek servislerimizi arayarak da su kaçağı, su kaçağı tespiti, kanal açma, kalorifer petek bakımı ve temizliği hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kısıklı Su Kaçağı Tespiti

  • Ünalan Su Kaçağı Tespiti
  • Ünalan Su Kaçağı Tamiri
  • Ünalan Su Tesisatı Bakımı
  • Ünalan Periyodik Su Tesisatı Bakımı
  • Ünalan Standart Su Tesisatı Bakımı

Eskiden su kaçağı işlemi yapılırken ilk olarak su sızdıran duvar dikkatli bir şekilde incelenir ve inceleme yapıldıktan sonrada borunun bulunduğu duvarda delikler açılırdı. Bu işlem borunun su sızdıran kısmı bulunana kadar devem eder. Eğer şanslıysanız bu işlem birkaç delikten sonra hallolmaktaydı. Ancak şanslı değilseniz o zaman su sızdıran boru yapıldıktan sonra delik deşik olmuş bir duvarla karşı karşıya kalabiliyordunuz. Bu da beraberinde duvar onarma sorununu getiriyordu. Ancak günümüzde ise artık bu sorunlar yaşanmıyor. Çünkü teknolojinin gelişmesi ile beraber su sesine duyarlı cihazlar geliştirildi ve cihazlar yardımı ile artık çok kolay bir şekilde su sızdıran buru bulunabiliyor.

Çengelköy Su Kaçağı Tespiti

Her yapının kendine göre bir dayanım ömrü bulunmaktadır. Yani her yapı belli bir süreden sonra dayanım ömrünü yitirmekte ve çeşitli hasarlar ortaya çıkmaktadır. Bunların başında da yapılardaki bazı altyapıların işlevlerini yitirmesi gelmektedir. Yani evlerdeki atık suları taşıyan borular ve sistemler kimi zaman işlevlerini yitirebilir ve görevlerini yerine getiremez. Bu da beraberinde birçok sorunu ortaya çıkartır. Ancak bu sorunu ortadan kaldırmak oldukça kolaydır. Su kaçağı tespiti yöntemi sayesinde artık yapılardaki kaçaklar daha kolay tespit edilmekte ve onarılmaktadır. Bu sayede de yapıların daha büyük hasar alması engellenmektedir.

Yapıların zamanla suyu hızlı bir şekilde taşıyamaması ya da hiç taşıyamaması suların sızmasına ve yapıların daha büyük zarar görmesine neden olabilir. İlk başlarda bunu kendi yöntemlerini ile önlemeye çalışırız. Ancak bu yapılarda meydana gelen sorunları derinlemesine çözmek gerekir. Zira sızan sular sadece yapıların içerisine değil aynı zamanda betonların arasına da sızmaktadır. Bu da betonun zamanla direncinin azalmasına neden olabilir. İşte bu gibi bir sorunla karşılaşmamak için uzman su kaçağı hizmeti almak şarttır. Bu sayede sizde önceden tedbirinizi alacak ve kaçak su sorununu tamamen ortadan kaldıracaksınız.

Ünalan Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağını Bulmak İçin İzlenecek Yollar
Şehir su istasyonlarında bulunan sular bireylerin kullanabilmesi için basınçlı bir şekilde şehirdeki yapılara aktarılır. Su basınçlı bir şekilde aktarıldığı içinde yapılardaki borular kimi zaman aşınmaya ve dirençlerini kaybetmeye başlarlar. Bu da bu sızdırmasına neden olur. Bu sızdırma ilk başlarda çok az olduğu için hissedilmez. Ancak ilerleyen dönemlerde borulardaki sızdırma artınca yapılarda zarar görmeye başlar. Bunun ise onarılması gerekir. su kaçağı yöntemi sayesinde de tüm bu kaçaklar kolay bir şekilde tespit edilebiliyor. Peki, kaçakları tespit ederken nasıl bir yol izlenmelidir?

su kaçağı konusunda kesinlikle uzman personellerle çalışmalısınız. Çünkü borudan sızan sular hemen yapı içerisine gelmez. Beton bir sünger etkisi gördüğü için ilk olarak borulardan sızan suyu emmeye başlar. Beton belli bir doygunluğa ulaştıktan sonra suyu yapı içerisine aktarmaya başlar. Betonda suya doyduğu için direnci düşer ve çok kolay bir şekilde hasar alabilir. Eğer bu konuda deneyimli olmayan birisi bu sızıntıları gidermeye çalışırsa o zaman yapıya zarar verebilir. İşte bu nedenle kesinlikle ilk olarak uzmanlarla iletişime geçmelisiniz.

Su kaçağı işlemi yapılırken su sesine duyarlı olan cihazlar duvara yaklaştırılır ve suyun sızdığı borunun yeri duvar üzerinden tespit edilir. Daha sonrasında ise burası delinerek boruya ulaşılır. Boruya ulaşıldıktan sonrada boru onarılır ve daha sonrasında duvar onarılarak günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sizde evinizde su kaçağı ile karşı karşıya kaldıysanız o zaman bu alanda uzman olan ve son yıllarda kurulan özel firmalar ile iletişime geçmelisiniz.

 

Eskiden su kaçağı tamiri yapılırken ilk olarak su sızdıran duvar dikkatli bir şekilde incelenir ve inceleme yapıldıktan sonrada borunun bulunduğu duvarda, sızınıtı veya kaçağın olduğu yer tahmin edilerek delikler açılırdı. Bu Bu işlem borunun su sızdıran kısmı bulunana kadar devem ederdi. Eğer şanslı isek birkaç delik açma işleminde sorunu tespit edebiliyorduk. Ancak şanslı değil isek su sızdıran duvarda defalarca aynı işlemi gerçekleştirip, duvarı delik deşik edebiliyorduk. Bu da beraberinde ciddi derece tadilat gerektiriyordu. Ancak günümüzde, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu tür sorunlar daha kısa zamanda, daha meşakatsiz çözüme kavuşturulabilmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber su sesine duyarlı olan modern cihazlar ve duvar içindeki boruları görüntüleyebilen yüksek teknoloji termal kameraların yardımı ile artık çok kolay bir şekilde su sızdıran boru bulunabilmektedir.

Su kaçağı tamiri işlemi yapılırken su sesine duyarlı olan cihazlar duvara yaklaştırılır ve suyun sızdığı borunun yeri duvar üzerinden dinleme yöntemi ile tespit edilir. Milimi milimine, başka bir ifade ile noktasal olarak tespit edilmiş olan kaçak veya sızıntının olduğu yer delinerek boruya ulaşılır. Boruya ulaşıldıktan sonrada sızıntının veya kaçağın olduğu boru onarılır ve bir karo parçası kadar kırılmış duvar tamir edilerek sorun çok kısa sürede çözüme kavuşturulur.

Ayrıca, teknolojinin son ürünü termal kameralar ile borular görüntülenir ve borudaki sızıntı veya kaçağın olduğu yer milimi milimine tespit edilir. Tespit edilen nokta kırılıp, sızıntının olduğu boru tamir ediler ve kırılan karo veya duvar onarılarak kısa zamanda sorun çözüme kavuşturulur.

Su kaçağı tespiti için kullandığımız ekipmanlar yeni nesil sistemler olduğu için “santim bile şaşmaksızın” su sızıntısının konumunu tespit edebiliyoruz; üstelik sıhhi tesisatta birden fazla sızıntı veya kaçak olsa bile…

Firmamız tüm bu su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiri işlemlerine %100  garanti vermektedir.

İşinde uzman ekipleri ve son teknoloji ürünü ekipmanları ile firmamız, siz değerli müşterilerimize İstanbul genelinde, hafta içi sonu fark etmeden hizmet vermektedir. olarak, 7 gün, 24 saat profesyonel çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.