Ünalan Petek temizliği

Ünalan Petek temizliği sürekli gerçekleşen bir kullanımdan dolayı, periyodik olarak bakım yapılması gerekir.

Petek temizliği yaptırmak yakıt tasarrufu sağlar, Kombi devir daim yapamadığından suyu devamlı ısıtmak zorunda kalırdı temizlik işleminden sonra bu ısıtma süresi uzayacak ve yakıt tasarrufu sağlayacaksınız.

Peteklerin içerisinde havanın dolmasını sağlayan etkenlerden biri içeride biriken bakteriler olmaktadır. Bunların çamurumsu bir yapıya dönüşmesi peteğin içerisinde havanın oluşmasına neden olur bu yüzden de petek havası alma her zaman işe yarayan bir durum olmamaktadır. Bunun kalıcı olması için yapılması gereken öncelikle petek temizliği işlemleridir.

Kısıklı Petek Temizliği

PETEK TEMİZLEME

Petek temizleme bir çoğumuzun bilmediği veya gözardı ettiği çok önemli bir bakım hizmetidir. Petek temizliği düzenli olarak her yıl düzenli olarak uzman tesisatçı tarafından yapılmalıdır.

Petek yıkama ve temizlemesi düzenli yapılmayan ev ve işyerlerinde ısı kaybı %30 düşerken ısınma giderlerinizde %30 oranında artmaktadır. Isınma giderlerinize yansıyan bu durum yüzünden farkında olmadan bakım maliyetinin 10 katı daha fazla para öderseniz.

Her sene düzenli olarak petek yıkama ve temizleme bakımlarını mutlaka yaptırınız. Bu bakımlar yapılırken aynı zamanda ısınma tesisatında herhangi bir problem, kaçak, su basıncının düşmesine neden olan bir problem varsa aynı zamanda tespit etme imkanıda doğar.

Uzman tesisatçı ekibimiz ile tüm petek bakım ve temizleme işlemleriniz özel cihazlarımız ile detaylı bir biçimde yapılır. Temizleme işleminden sonra petekleriniz sıfır alınmış durumda ilk günkü gibi kullanıma hazır hale gelir.

Petek temizleme makinesi  son teknoloji bir cihaz olarak evlerinizdeki peteklerde ulaşamadığımız bir yer kalmıyor. Ve tıkanan yer neresi ise her tarafı temizleyerek petekleri eski haline getiriyoruz

Öncelikle tesisatın içerisindeki su tahliye musluğun boşaltılır ve böylece petek temizliğine başlanmış olur. Daha sonra kombi petekleri yıkama işlemi ile başlar. Borunun yüzeyindeki kalıntıların giderilmesi için temizleyici özel sıvılar peteklere gönderilir ve peteklerdeki kirliliğe bağlı olarak yarım saat ile 2 saat arasında dolaşım yapılarak petekler temizlenir.

Petek temizleme cihazımız bu iş için özel üretilmiş olup debisi yüksek basıncı azdır bu cihaz böylece tesisatınızdaki hiç bir düzeneğe zarar vermez. Suyu tersine çevirerek çalkalanma oluşturur bu da temizliğe önemli bir katkı sağlar. Kirli suyu içerisinde ki özel haznelerinde toplayarak kesin bir şekilde temizler.

Basınçlı su ile yıkama cihazları ile tesisat içerisine basınçlı su verilerek temizleme yapılır ve temizlik için gereken sökücü güç de bu basınçlı su uygulanır. Burada amaç peteklerin su kanallarını temizleyip açmaktır. Basınçlı su ile temizleme yapılırken de burada uzmanlık tesisatın içinde hiç temizleme sıvısından kalmayacak şekilde bu işlemin yapılıp bitirilmesidir. Burada daha gelişmiş bir yöntem olan petek vanalarının açılarak kirli su çıkartıldıktan sonra temizleyici sıvıyı enjekte eden bazı kimyasallarla da temizleme işlemi zorlaşabilmektedir.

Son olarak petek temizleme cihazı sistemden sökülür kombi filtreleri temizlenir yine başka bir kimyasal koruyucu sistemde bekletilerek kontroller yapılıp petek havaları tek tek alınır vanaların reglaj ayarları yapılarak teslim edilir. Bu işlemler petek sayısına bağlı 2-3 saat gibi zaman alır.