Sancaktepe Su Kaçağı bulma

Sancaktepe Su kaçağı Bulma

Su kaçağı sizin de kâbusunuz olmasın! Evinizi, iş yerinizi bu sızıntıdan nasıl koruyacağınızı biliyor musunuz?

Binalarda en sık rastlanan tesisat problemlerinden birisi su sızıntısıdır. Farklı nedenlerle ortaya çıkan bu problem binaya da hasar verebilmektedir. Ev ve iş yerlerinde yoğun olarak yaşanan bu sızıntılar büyük bütçeli tadilatlara da yol açabilmektedir.

Yaşanan kaçağın hasarlarını azaltmanın en önemli koşulu sızıntının erken fark edilmesidir. Dolayısıyla temkinli davranılması önerilmektedir. Oluşan kaçağın büyüklüğüne göre bu belirtiler farklılık göstermektedir.

Su kaçağı bulma için en büyük belirti kabaran parke veya karolardır. Bunun yanında üst katta oluşan bir sızıntının en büyük emaresi sarı renk alan tavandır. Aynı şekilde kaçağın yaşandığı bölgede kabarmalar da kendisini göstermektedir.

İlk aşama kaçağın tespiti iken ardından bu sorunun çözümü gelmelidir. Peki ama yaşanan bu hasarın en pratik çözüm yolu nedir?

Su sızıntı tamiri olarak da bilinen işlemlerin yapılması için konusunda yetkili bir firmaya ulaşılması en kesin çözümdür. Ancak bu firmanın yeterliliği konusunda emin olunması maliyeti yüklü bir hatadan dönülmesinde etkilidir.

Su kaçak tespit fiyatları da çeşitli firmalar tarafından farklı ücretlerde yapılmaktadır. Bu fiyatların ortaya çıkmasında ise lokasyon önemli bir faktördür.

Konusunda uzman olan personeller ile iş birliği içerisinde olan Ekip Tesisat pratik ve kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Kırmadan su kaçağı tamiri yapma konusunda deneyimli olması ise bu firmayı önemli bir yere taşımaktadır.

Sancaktepe Su Kaçağı bulma

Sancaktepe Su Kaçağı bulma

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Sancaktepe Su Kaçak Tespiti Evinizde veya işyerlerinde su kaçaklarını kırmadan tespit edebilmek için, Ekip Tesisat son teknoloji cihazlar kullanmaktadır. Su kaçağı sorunu başınıza geldi ise internetten çağıracağınız firmalara çok dikkat edin su kaçağı tespiti kırmadan noktasal olarak bulunur 1 veya 2 kalebodur kırılarak tamir edilir, size bu hizmeti verebilecek işi yaptıktan sonra imzalı kaşeli garanti belgesi verebilecek aradığınızda karşınızda muhatap bulabileceğiniz firmaları tercih edin

Ekip TESİSAT olarak yapılan tamiratlara garanti vermekteyiz. Su kaçağı bulamazsak ücret talep etmiyoruz.

Su Kaçağı Varsa Alınması Gereken Önlemler
Evinizde veya işyerinizde su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz anda su vanasını hemen kapatın.Sancaktepe Su Kaçak Tespiti Duvarda elektrik prizlerinin etrafında veya tavanda lambanın kenarlarında ıslaklık görüyorsanız, elektriği sigortadan kapatmalısınız.

Kombiniz her gün bar sıfırlıyorsa ve su ilave etmek zorunda kalıyorsanız hemen kombiyi kapatmalı ve tesisatın kontrolü için firmamızı çağırmalısınız.

Pimaş / Boru Görüntüleme Kamerası; Pis su borularının içerisine gönderdiğimiz endoskopik kamera ile kırık, çatlak, conta sıyırmasından dolayı meydana gelen sızıntılar, ustalarımız tarafından görüntülenmekte ve tespit edilmektedir. Su kaçağı problemleri dışında borunun içerisindeki diğer problemleri belirlemek için gerekli su kaçağı bulma cihazıdır.

Termal Kamera ile Sancaktepe Su Kaçak Tespiti ; Termal ısı algılayıcı kameralar, su kaçağını tespit etmeden öte yardımcı cihazlar olarak nitelendirilir. Özellikle sıcak su tesisatı borusunun geçtiği yerleri görüntülemede ve yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek için kullanılır.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Duvarda ve tavanda ıslaklık, kabarma ve dökülme varsa
Su faturanız hiç olmadığı kadar yüksek geliyorsa
Parke ve fayanslarda su birikiyorsa
Kombinin suyu sürekli eksiliyor ise
Su saati dönmeye devam ediyorsa
Betondan arasından su çıkıyorsa
Su saatinden su sızıyorsa
Mutfak Tezgahı Altından Su Çıkıyor
Mutfaktaki su kaçaklarında en fazla görülen problem sıcak su borusunun patlamasıdır. Sancaktepe Su Kaçağı Tespiti Ev hanımları bulaşık yıkarken sıcak suya ihtiyaç duyar ve bu nedenle yoğun bir şekilde kullanmak zorunda kalırlar. Mutfaktaki tesisat dayanıksız ve kalitesiz ise borunun patlaması kaçınılmazdır.

Tuvaletten Alt Kata Su Sızıyor
Sancaktepe Su Kaçağı Tespiti Tuvaletlerde su kaçağı sorunlarının en fazla yaşandığı bölgelerdir. Tesisatın zamanla dayanıklılığını yitirmesi ve şebeke basıncının fazla gelmesi boruların patlamasına neden olmaktadır. Atık su tesisatı için firmamız kameralı sistemle görüntüler, temiz su boruları içinde dinleme cihazıyla nokta tespiti yapar. Görüntülü su kaçağı tespiti su tesisatı kaçak bulma kameralı su kaçağı bulma

Banyodan Alt Kata Su Akıyor
Sancaktepe Su Kaçağı Tespiti Banyodan alt kata sızan sular için firmamızın uyguladığı kameralı görüntüleme hizmeti sayesinde kaçakların yeri kolaylıkla bulunmaktadır.Atık su borusunda kırık, çatlak ve eğimsizlik kolaylıkla tespit edilir. Banyodaki su kaçaklarını tespit etmede aynı zamanda dinleme cihazı da kullanılmaktadır. Dinleme aletiyle ustalarımız temiz su tesisatındaki arızaları nokta atışı bulmaktadır.
Üst Kattan Akan Sular İçin Ne Yapılmalı?
Sancaktepe Su Kaçağı Tespiti Tavanlarında gördüğünüz ıslaklıklar üst katın tesisatındaki kaçağın habercisi olabilir. Tavanda geniş bir alana yayılan ıslaklık var ise komşunuzla iletişime geçmeli ve daha fazla sızıntının etrafa yayılmasını engellemek için su vanasını kapatmasını isteyin. Su vanası kapatıldıktan sonra firmamızla irtibata geçerek kırmadan su kaçağı hizmeti hizmeti talep edin.