Kozyatağı Su Tesisatçısı

Kozyatağı Su TesisatçısıSıhhi tesisat ne yapar? Doğru tesisat nasıl yapılır? Kaynak projeler neleri içerir? İklimlendirme ürünleri nelerdir?
Yaşanabilir binaların mekanik tesisatında ana aktörlerden biri hiç şüphesiz sıhhi tesisattır. Temiz suyun kullanım yerlerine sağlıklı bir şekilde geçişini, kirli ve kirli suların binadan toplanıp çıkışını sağlayan boru şebekesine sıhhi tesisat denir.
Tesis sistem tasarımı ve ürün seçim süreçleri ile suyu binalara sağlıklı bir şekilde ulaştırıyoruz.
Sıhhi işler, insan sağlığının korunması ile doğrudan ilgilidir. Şehirleşme ve modern yaşam, ihtiyaçlarla birlikte sıhhi tesisat ve sıhhi tesisatın önemini artırmıştır. Kullanılan malzemeler de farklıydı.
Su taşımacılığı konusu insan sağlığını doğrudan ilgilendirdiği için temiz su tesisatlarında kullanılan boruların amacına uygun, suyun kalitesini etkilemeyen, korozyona dayanıklı malzemelerden yapılması gerekmektedir.
Örneğin yakın zamana kadar kullanılan gri borular, zamanla yapıları yıpranıp paslandığı için artık üst yapı tesisatlarında tercih edilmektedir. Asbestli çimento borular da sağlığa zararlı, kanser yapıcı yapıları nedeniyle yerini yeni nesil plastik borulara bırakmıştır.
Avrupa İçme Suyu Direktifi
‘ün dayanağı ve mantığı En önemli gıdamız olan içme suyunun musluktan aktığı son nokta olan mikrobiyolojik ve kimyasal olarak insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yaşam boyu kullanılması gerekmektedir.
İstenilen su kalitesi tesisat ham maddesinin özellikleri, suyun yapısı, tesisat özellikleri ve kullanım şartlarına göre belirlenir. eksiksiz teslim edilmelidir.
Her adım planlanmalıdır. İnsanların meskenlerinde sağlıklı, güvenli, konforlu ve ekonomik yaşayabilmeleri ve modern yapılara sahip olabilmeleri için her noktada dikkatli bir yaklaşım ve belirli standartlar gerekmektedir. Binanın tasarımından yerleşim planına, başından sonuna kadar her adımı planlanmalıdır. Her sistem her yapıda aynı şekilde uygulanamaz. Bir ofis binası ile bir otel binası aynı sistem planı ile düşünülemez. Bunları iyi öğrenmelisin.
Tüm bina sistemleri önceden analiz edilmeli ve en doğru sistem planı uygulanmalıdır.
Bir bina tesisat projesi, mekanik ve mimari düşüncenin ortak projesi ile daha başarılıdır. Boruların taşınmasında, geçiş noktalarında ve ekipmanların yerleşiminde başlangıçta alınan doğru kararlar önemlidir.
Kabul edilebilir kurulum yaşı ancak su basıncı, yalıtım, dayanıklılık vb. gerektirir. Boru ve ek parçalar için uygun malzemeler kriterler dikkate alınarak seçilmelidir.
Yaşam kalitesi, su tesisatı, kanalizasyon sistemleri, elektrik tesisatı vb. birçok mekanik görevle bütünleşmiştir.
Su sağlama sistemlerinde kullanılan en aşırı kaynak elemanı musluklardır. Binalarda su borusunun kullanım noktasında kullanımı ve yönetimi su ankrajları ile yapılmaktadır. Hijyenik ve uzun ömürlü su armatürleri bakım ve onarım ihtiyacını azaltır, yaşam konforunu destekler.
Binalarda kullanılan sıhhi ürünlerin seçimi çok önemlidir. Beklentileri tek bir ürün olarak değil sistem çözümü olarak karşılamak konut inşaatının genel faaliyetidir. Güvenliğin yanı sıra yapıda kullanılan ürünlerin uzun ömürlü olması bakım ve onarım ihtiyacını azaltır ve yaşam konforunu destekler.
Sıhhi tesisat zincirlerinde sadece temiz suyun kullanım yerlerine ulaştırılması değil, kullanılmış atık suların da uzaklaştırılması önemlidir. Bu atık suyun sistemden uzaklaştırılmasında doğru bağlantının sağlanması ve temiz su ile karıştırılmaması insan sağlığı açısından önemlidir.

Kozyatağı Su Kaçağı Tespiti

Kozyatagi Su Kacagi TespitiSu kaçağı tespiti ile siz de üzücü sürprizlere elveda diyebilirsiniz! Birkaç dakika içinde evinizde bir sızıntı var mı öğrenelim!

Boruların eskimesi ve paslanması hasara neden olabilir. Bu nedenle irili ufaklı çatlakların oluşması doğaldır. Ancak yapılan ayarlamalar sayesinde kötü sürprizler yaşanmayacak.
Evlerde ve işyerlerinde sıklıkla meydana gelen su kaçakları hem mevcut alanı hem de bodrumu etkiliyor. Parke ve fayansların şişmesi ve aşınması başlıca belirtileridir.
Su kaçağının bir diğer önemli belirtisi de alt katın çatısının şişmesi ve sararmasıdır. Zamanla sızan su çatıya yayılır ve yol boyunca kendisine doğru yol alır.

Bu nedenle su yolu alanları zamanla genişler.
Çirkin görünen bu sızıntılar, çeşitli boyutlarda değişiklikler gerektiriyor. Bazı sızıntılar, mevcut alanın yanı sıra zemin katta da onarım yapılmasını gerektirir. Su kaçağı tespit cihazı
sayesinde yeni başlayan kaçaklar kolayca tespit edilir.

Bu şekilde, etkilenen bölge doğrudan tamir edilir.
Kozyatağı bölgesine hizmet veren ekiplerimiz en kısa sürede sızıntının meydana geldiği bölgeye gitmeye çalışacak. Bu nedenle sızıntının nedeni, yolu ve çözümü pratik bir şekilde ilgili kişilere anlatılır.
Su kaçağı olması durumunda en önemli şey hasarlı bölgenin en kısa sürede onarılmasıdır.

Dolayısıyla su kaçağı bulma ve tamir etme konusunda deneyimli olan Ekip Tesisat akla gelen ilk isimdir.

Kozyatağı Petek Temizliği

Kozyatagi Petek Temizligi

Plumber installing or removing a central heating radiator.

Petek temizliği kombi ve kalorifer sağlığının olmazsa olmazı! Siz peteklerinizi en son ne zaman temizlettiniz?

Kombi ve kalorifer sağlığı etkili bir ısınma için önemlidir. Özellikle soğuk kış aylarında sıcaklığa hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyulmaktadır. Peki bunun için neler yapılmalı?

Bir evin veya iş yerinin farklı ihtiyaçları vardır. Bunlardan birisi de peteklerin temizlenmesidir. Böylelikle her açıdan efektif bir kullanım sunulmaktadır.

Petek temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise oldukça nettir. Konusunda uzman olan firmamız ile yapılacak olan iş birliği etkin bir temizliği sunmaktadır.

Özellikle kış aylarının başlarında yapılan detaylı temizlik önemli bir hazırlıktır. Yetkili personel tarafından belirlenen tarihte yapılan ziyaret ile temizlenmiş petekler kışa hazırdır.

Kombinin ve kaloriferin kullanımına bağlı olarak temizlik periyotları değişmektedir. Sık kullanılan bir petek her yıl temizliğe de müsait olabilmektedir. Ancak iki yılda bir yapılan petek temizliği de yeterli görülmektedir.

Uygulanacak temizlik için zamanlama peteklere bakılarak da ayarlanabilmektedir. Peteklerin belli bir bölümünün ısınıp bir kısmının soğuk kalması bir sorun yaşandığının işaretidir. Dolayısıyla en kısa zamanda kontrol edilmesi önerilmektedir.

Yarısı ısınan bir peteğin temizlenmesi genellikle bu problemin çözümüdür. Petek temizliği konusunda önemli olan ise bize ulaşmanızdır.

Kozyatağı Tıkanıklık Açma

Kozyatagi Tikaniklik AcmaTıkanıklık açma işlemi için fazla uzağa gitmenize gerek yok! Uzman ekibimiz bir telefon kadar uzağınızda!

Kozyatağı ilçesinde etkin faaliyet sürdüren firmamız geniş bir ağa sahiptir. Konusunda uzman kişiler ile bir arada yürüttüğü işlemleri ise kısa sürede çözüme ulaşmaktadır.

Farklı tadilat ve onarım işlemlerini gerçekleştiren firma, yaşanan tıkanıklıkların giderilmesinde de yardımcıdır. Deneyimli kadrosu ise bu işlemlerde en büyük destekçisidir.

Yaşam alanlarında en sık rastlanan sorunlardan birisi lavabo tıkanıklığıdır. Dolayısıyla lavabo tıkanıklığı açma konusunda farklı yöntemler geliştirilmiştir.

Karbonat, limon ve sirke gibi bileşenler bir araya getirilerek evde pratik bir ürün hazırlanmaktadır. Ardından lavabo giderine yerleştirilen karışım üzerine sıcak su eklenerek etkin bir hale getirilmektedir. Ancak bu işlemlerin gider borusuna ve tesisatına hasar vermesi olasıdır. Dolayısıyla bu işlemlerin çok sık tekrarlanmaması önerilmektedir.

Lavaboda oluşan tıkanıklığın giderilmesi için özel ürünlerin kullanılması önerilmektedir. Yapılan işlemlere rağmen tıkanıklığın giderilmemesi halinde uzmanlardan destek alınması gerekmektedir.

Firmamız gerçekleşen tıkanıklık problemlerinde öncelikle keşif yapmaktadır. Böylelikle tıkanıklığın sebebi belirlenmektedir. Bu sayede tıkanıklık açma işlemi çok daha pratik biçimde gerçekleştirilmektedir.

Farklı alanlarda oluşan tıkanıklık gündelik hayatı da engellemektedir. Bu nedenle sorunun en kısa sürede belirlenip çözüme ulaştırılması gerekmektedir. Özellikle mutfak lavabolarında yaşanan tıkanıklık sorunu hızlı bir biçimde giderilmelidir.

Giderlerin açılması kadar doğru kullanımı da önemlidir. Mutfak lavabosuna yiyecek atıklarının atılmaması ve düzenli temizliği sağlıklı bir kullanımı desteklemektedir. Aynı biçimde tıkanıklık açma işlemi sonrasında tuvalet ve banyo giderlerine de yabancı cisimlerin atılmaması önerilmektedir.