su kacagi

Erenköy su kaçağı Tespiti

Günümüzde sıklıkla karşılaşılan eskiden büyük sorunlara yol açan fakat günümüzde çok basit işlemlerle su kaçakları bulunmaktadır.

Su kaçağı bulma işlemi en son teknolojilerin de yardımıyla oldukça basit bir hal almıştır. Teknoloji ile birlikte üretilen cihazlar sayesinde su kaçağı yerinde tespit edilmekte hiçbir yer kırılmadan, dökülmeden ve de kirletilmeden sorunsuzca halledilmektedir. Özellikle daire girişlerinde bulunan su saati girişine su basıncı düşürücü montajı yapılmalıdır. Bir çok işlemde su kaçağı kırmadan tespit edildikten sonra sızıntı yapan yer değiştirilir. Çünkü bu basınç düşürücü su tesisatı basıncını ayarlar.Bu da tesisatta su sızıntısını önlemiş olur.

Dairenizde meydana gelen su sızıntısı özellikle alt katta bulunan komşunuzu rahatsız eder.Genellikle alt kattaki kişinin haber vermesi ile dairenizle su sızıntısı olduğunuzu anlarsınız. Bu durumda yapmanız gereken hemen su saatinin girişindeki vanayı kapatınız. Su sızıntısı bulmak için çağıracağınız kişinin bu konuda bilgili olmasına dikkat ediniz. Su sızıntısının yeri tam tespit edilmeden tahminler yapılarak varsayımlar üzerine duvar ve zeminlerin kırılmasına izin vermeyin.su kacagi

Kırıp, Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Uzman ekibimiz yeni teknolojik son model cihazlar ile su kaçağı ve su kaçaklarını kırıp, dökmeden anında buluyor.

Saatlerce Su Kaçağı Bulma Derdine Son

Profesyonel Ekip ve Son Teknoloji Su Kaçağı Tespit Cihazları

Hızlı Su Kaçağı Tespiti

Fayans ve Duvarların Kırılma Derdine Son

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Acil İhtiyaçlarınız için Hemen telefon ile irtibat kurun uzman personel sizi problemden kurtarsın.

Su kaçağı tespiti su tesisatında tesisat borularının zayıflaması ve su tesisatı’nın basıncının yüksek gelmesinden dolayı su kaçağı meydana gelmektedir.

Daire ve iş yerlerinde su kaçağının meydana gelmesi durumunda ilk olarak alt kattaki komşunuzun haber gelmesi ile başlar. Su tesisatlarında su kaçağının %80’i sıcak su tesisatında gelmektedir. Kırmadan su kaçağını bulmak için var sayımlarla yapılan su kaçağı tespitleri olumsuz sonuçlar meydana getirmektedir ve gayri menkul sahiplerine büyük zararlar vermektedir.

Biz yeni teknolojiyi kullanarak su kaçağı tespiti için özel yapılmış dinleme ve görüntüleme cihazları kullanmaktayız. Su kaçağı tespiti için ilk önce sıcak su hattı ve soğuk su hattı birbirinden ayrılır ve su saati girişine körtapa takılır test pompası ile su tesisatı hattına basınçlı su basılır. su basıncı su kaçağının durumuna göre 15. 20 bara kadar çıkaratılabilmektedir.

Tesisata basılan basınclı yani tazikli su, su tesisatdaki kaçakta ses çıkarmaktadır bu ses su kaçağı dinleme cihazı ile dinlenilir ve su kaçağının olduğu yer tespit edilir. Su kaçağının yerine ulaşmış oluruz kaçırılan yer kesilerek kaynak makinesi ile tesisat kaynağı yapılır ve işlem tamamlanır. Su kaçağı tespiti için kullanılan cihazların çok iyi kalitede olması gerekmektedir

Cihazla su kaçağı bulma evlerde ve iş yerlerinde meydana gelen su kaçaklarını bulmak için son teknoloji cihazla su kaçağı bulma gayrimenkul sahipleri için vaz geçilmez istek olmuştur var sayımlarla yapılan su kaçağı bulma çalışmalarında genellikle kesin vede net sonuçlar çıkmamaktadır.

Kırılan fayanslar kırılan duvarlar ev sahiplerine büyük zaralar vede masraflar açmaktadır. Tabikide bunla beraber zaman kaybı olmaktadır. Bu sorunları yaşamamak için cihazla su kaçağı bulma her zaman etkili olmuştur günümüzde su kaçağı bulma cihazları iki farklı şekilde üretilmiştir. Birincisi çok kullanılan olan ses dinleme cihazlarıdır. Su kaçağında bulunan yer su basıncı sebebiyle fayans, karo taş, parke altında ses çıkarmaktadır.

Bu sesi algılıyan aparatlar vede dinleme kulaklığı ile kolayca buluna bilmektedir. İkinci cihazla su kaçağı bulma yöntemi sıcaklığa duyarlı termal kameralardır bu termal kameralar su tesisatı hattını tespit eder mevcut hattaki kaçağın yerini belirleyerek yerini tespit edebilmektedir bundan sonra yapılacak işlem su kaçağının yeri açılıp kaçıran tesisatın yerine yeni tesisat borusu döşenir ve sorunlu olan bölgenin tamiri yapılmış olunur su kaçağını önlemek için su saati girişine mutlaka basınç düşürücü takılması gerekmektedir.