Çengelköy Petek temizliği

Burhaniye Petek Temizleme

Kış aylarında hayatlarımızı ısınma alanında kolaylaştıran, kaloriferler ve kombiler; onların evlerimizde bulunan parçaları olan petekler bu konuda en önemli araçlar olarak dikkat çekmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta peteklerin zamanla pis su ile dolarak, ısıtma işlemini yapamayacak hale gelmesidir. Bu durumun çözümü de petek temizliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu temizlik işlemi de en iyi Burhaniye petek temizleme fiyatları ile anlam bulmaktadır.

Petek Temizleme Burhaniye ve Çevresinde En Kaliteli Hizmet

Bilindiği gibi petek temizleme işlemi hem kalorifer ile ısınan binalarda hem de kombi ile ısınan binalarda belli zaman aralıklarında muhakkak yapılması gereken bir faaliyettir. Bu faaliyet ile peteklerin içerisinde, suyun ısıtıcı etkisini bloke eden kirli tabaka özel aletler ve temizleyici sıvılar kullanılarak yok edilir. Böylece temizlik işleminden sonra, peteğin dolaşan sıcak suyu ortamı en etkili şekilde ısıtmasına olanak sağlamaktadır. Böylece aşırı yakıt tüketimi engellenerek, enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bu konuda özellikle dikkat edilerek, peteklerin temizliğinin aksatılmadan yapılması önemli bir konudur. Bu temizlik işlemini en uygun olan Burhaniye petek temizleme fiyatları ile de sizlere sunmaktayız.

Burhaniye Petek Temizleme İşleminin Faydaları Nelerdir?

Petek temizleme Burhaniye ve çevresine en iyi hizmeti vermek için sürekli olarak kendini geliştirerek, sizlere en iyi hizmeti sunabilmenin olanaklarını araştırmaktadır. Ancak bunun dışında sizlere petek temizliğinin önemi konusunda, bilinçlendirici hizmetleri de sunmaktan geri kalmamaktadır. Bu hizmetlerini sizlere en uygun olan Burhaniye petek temizleme fiyatları ile sunan firmamız, sizler için en iyisini hedeflemektedir. Ayrıca hizmetin ortaya koyduğu özellikleri itibari ile diğer firmaların hizmetlerine göre daha etkili bir şekilde sunan petek temizleme Burhaniye işletmesi, bu konuda her türlü etkinliği, kabul edebilecek özellikleri taşımaktadır.

Bu özellikleri ile sizlere hem kaliteli bir temizleme işlemi sonrası, ısınma faaliyetini, hemen gerçekleştirecek potansiyelde, yeni gibi bir petek sunacaktır. Bu peteğin ısınmayı sağlaması yararı dışında ayrıca en iyi fiyat ile bu hizmeti size sunması, cebinize de yaptığı katkıyı kanıtlar niteliktedir. Bu katkı aynı zamanda sunulan Burhaniye petek temizleme fiyatları ile de sizlerin ceplerine yansımaktadır.

Sizler de petek temizleme Burhaniye firmamıza başvurarak, en iyi hizmeti alabilmek için büyük bir adım atmış olacaksınız. Ayrıca sizlere sunulan bu hizmetin özellikleri itibari ile diğerlerinden ayrılan birçok yönü bulunmaktadır. Bu ayrılan yönlerden en önemlisi uygun olan Burhaniye petek temizleme fiyatları​​​​​​​ ile bu işlemin sunulmuş olmasıdır.

Makinayla Kombi Tesisatı ve Petek Temizliği

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kombi tesisatı ve petek temizliği oldukça gerekli bir işlemdir. Kombi tesisatı buluna bir ev yada il yerinde mutlaka petekler bulunur. Hayati önem ve kullanım süresinin uzun yıllar sürmesi açısından bakımına özen gösterilmesi zaruri bir işlemdir.

Kalorifer tesisatı ve petekler zaman içerisinde kireç ve benzeri oluşumlardan kaynaklanarak tıkanmalara yol açarlar. Bu durumda peteklerden aldığımız performans düşebilir. Hatta kullanılmaz bir hal alabilir. Bu yüzden kombi tesisatı temizliği zamanı geldiğinde yapılmalı geciktirilmemelidir.

Petek temizliği yapılmadığına dair duyulan yanlış bilgiler de söz konusudur. Aslında petek temizliği dediğimiz işlem kombi tesisatının temizlenmesi ile başlanıp peteklerinde aynı şekilde onarımının sağlanmasıdır. Genellikle petekler kombi tesisatının kireçlenmesi, çamurlaşması gibi sorunlarının meydana gelmesiyle tıkanıklık yaşar. Eğer ki tesisatta kullanılan borular plastik ise bu sorun daha sıklıkla rastlanabilir. Bu yüzden genellikle bakır borular tercih edilir.

Tesisatınızda yapılacak olan bu bakım ve temizliğin günümüz koşullarına uygun ve kolay bir yöntemi olarak firmamız tarafından makinayla yapılmaktadır. Makinayla kombi tesisatı ve petek temizliği işlemi kolaylaştırarak zamanınızı da fazla çalmadan sıklıkla verdiğimiz bir hizmettir.

Makinayla Kombi Tesisatı ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Makinayla kombi tesisatı ve petek temizliği nasıl yapılır maddeler halinde inceleyelim ;

 • Temizliğin yapılacağı mekanda öncelikle tesisat, vanalar ve kombi tesisatı gözden geçirilerek bakımadan önce tamir gereken işlemler varsa yapılır.
  Sorun tespiti yapıldıktan sonra kombi tesisatı temizlenme cihazı tesisata yerleştirilir.
  Temizlik esnasında çıkarılacak pislikler için tuvalet yada banyo gibi yerlere uzun hortumlarımız yerleştirilerek temizleme işlemi başlatılır.
  Sonrasında peteklerin borularının temziliği sağlanır.
  Çift yıkam yöntemi kullanılır.
  Petekler temizlenirken uygulanacak basıncın 2 barın üzerine çıkmamasına önem gösterilmelidir. Aksi takdirde petekler zarar görebilir.
  Tüm bu işlemler ortalama 2 saat içerisinde gerçekleşir.
  Makinayla kombi tesisatı ve petek temizliği evinizde kirlenmeye yol açmaz.

Makinayla Kombi Tesisatı ve Petek Temizliğinin Avantajları 

 • Temizlenme zamanı gelen kombi tesisatı oldukça ses yapmaya başlar. Makinayla temizleme sonucu oldukça sessiz çalışır.
  Kombi tesisatınızın ve peteklerinizin ömrü uzar.
  Büyük ölçüde yakıt tasarrufu kazanmanızı sağlar.
  Temiz petek ve tesisat oldukça çabuk ve eşit ısınır.
 • Bu yazımızda makinayla kombi tesisatı ve petek temizleme işlemlerinin yapılışı ve avanjlarından bahsettik. Kombi tesisatınız ve peteklerde bir temizliğe ihtiyaç duyuyorsanız ya da gerek olduğunu bilemiyorsanız firmamızla iletişime geçip gerekli desteği alabilirsiniz.